— KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA —
EKLEKTYCZNY APARTAMENT
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / NADZÓR NAD REALIZACJĄ PROJEKTU / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA
APARTAMENT W STAREJ KAMIENICY W WARSZAWIE

Renowacje mieszkań w starych kamienicach to jeden z naszych ulubionych tematów. Ten projekt i realizacja są nam szczególnie bliskie.

Wspaniała lokalizacja w samym centrum Warszawy w odrestaurowanej secesyjnej kamienicy z 1910 roku, inwestorzy, którzy w trakcie trwania projektu stopniowo otwierali się na nasze odważne, eklektyczne pomysły i zespół sprawdzonych wykonawców to elementy, które złożyły się na finalny efekt tego projektu.

W czasie prac związanych z renowacją kamienicy przez dewelopera apartament utracił wszystkie przedwojenne detale. Naszym celem było przywrócenie przedwojennego klimatu zarówno architektury jak też elementów wykończenia wnętrz i detali.

Połączyłyśmy salon z gabinetem otwierając amfiladowy układ pomieszczeń. Zaprojektowałyśmy stolarkę drzwiową starannie analizując detale oraz proporcje drzwi zachowanych w pobliskich kamienicach z tamtego okresu. Odtworzyłyśmy w uproszczonej, bardziej współczesnej formie układ sztukaterii sufitowych i ściennych, które wykonała współpracująca z nami pracownia. Wyszukałyśmy secesyjny piec kaflowy, który starannie odrestaurowany zajął honorowe miejsce w salonie.

Na posadzkach w hallu i łazience pojawiły się historyczne, kamionkowe płytki Winckelmans. W maleńkiej łazience gościnnej zostały ułożone dwa kasetony podłogowe ocalone z dawnych, drewnianych posadzek. Do pozostałej części mieszkania wybrałyśmy postarzane deski warstwowe ułożone we wzór zwany jodełką francuską.

Wszelkie detale stolarskie zaprojektowane do tego wnętrza charakterem i jakością ręcznego, rzemieślniczego wykonania nawiązują do przedwojennego stylu wnętrza.

Zależało nam na tym, aby klasyczna baza apartamentu stała się przestrzenią zarówno dla klasyków designu XX wieku, współczesnego wzornictwa oraz dla polskiej sztuki – malarstwa, fotografii, rzeźby czy ceramiki.

Realizacja projektu tego apartamentu wymagała kompleksowej realizacji obejmującej: koncepcję wnętrz, projekt architektury wnętrz, koordynację prac zespołu projektowego,
współpracę z zaufanymi wykonawcami, nadzór nad pracami wykończeniowymi oraz czuwanie nad terminami dostaw elementów wyposażenia wnętrz.

Od momentu rozpoczęcia prac projektowych do realizacji sesji zdjęciowej minęło dokładnie 14 miesięcy.

POWIERZCHNIA:

105 m.kw.

ZAKRES PRAC:

projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem, realizacja projektu

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2017

REALIZACJA:

2018

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem: Anna Olga Chmielewska
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Architektura wnętrz, wizualizacje, opracowanie rysunkowe, nadzór: Agnieszka Warnowska
Moodboardy: Jola Skóra

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska
Asystentka stylistki: Małgorzata Moritz

PUBLIKACJA:

Elle Decoration 1/2019

PRZED

WIZUALIZACJA

ZDJĘCIE REALIZACJI

Obejrzyj wnętrze tego apartamentu utrwalone podczas

SESJI ZDJĘCIOWEJ

ZDJĘCIA: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska / ASYSTENTKA STYLISTKI: Małgorzata Moritz

Nasza propozycja mebli oraz dodatków dopasowanych do tej przestrzeni przedstawiona na

MOODBOARDACH

MOODBOARDY: Jola Skóra

Nasza propozycja aranżacji tej przestrzeni przedstawiona na

WIZUALIZACJACH

WIZUALIZACJE: Agnieszka Warnowska