— KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA —
Mieszkanie na poddaszu
ARCHITEKTURA WNĘTRZ

KLIMATYCZNE MIESZKANIE NA PODDASZU

Jak z mrocznego i ciasnego mieszkania urządzonego w latach ’90 stworzyć przytulną i wygodną przestrzeń dla pary mieszkańców?
Takie wyzwanie dostaliśmy od inwestorów i właścicieli tej nieruchomości. Ich poprzednie doświadczenia z remontami były traumatyczne, więc od razu zdecydowali się na kompleksową współpracę – projekt wraz z realizacją.

Po analizie możliwości projektowych, zapoznaniu się z potrzebami inwestorów oraz budżetem inwestycji zaproponowaliśmy zupełne przearanżowanie tej przestrzeni. Zmianie uległa lokalizacja kuchni, sypialnię połączyliśmy z główną łazienką, a ponadto wygospodarowaliśmy osobną przestrzeń na toaletę.

Zaproponowaliśmy powiększenie jednego z okien w salonie, żeby doświetlić tę przestrzeń. W trakcie prac remontowych zdecydowaliśmy się podnieść poziom sufitu w części sypialni połączonej z łazienką, co znacznie wpłynęło na komfort korzystania z tej części mieszkania.

Wymieniliśmy całe poprzednie wyposażenie, oświetlenie oraz meble na nowe. Zdecydowaliśmy się na jasne odcienie szarości i brązów oraz naturalne materiały. Tak generalny remont wymaga większych nakładów finansowych, zaproponowaliśmy rozwiązania dobrej jakości, wybraliśmy też produkty polskich marek.

Wszystkie meble w stałej zabudowie zostały zastąpione nowymi. W sypialni zaprojektowaliśmy szafy tak, aby maksymalnie wykorzystać miejsce pod skosami. Dzięki temu zabiegowi, oprócz powiększenia powierzchni do przechowywania kształt tego pomieszczenia zmienił też proporcje na lepsze.

Ściany oraz sufity w całym mieszkaniu zostały przemalowane na odcienie jasnej szarości. Podłogi zostały wymienione na drewniane w zgaszonym odcieniu. Niestety zamiast zaproponowanych przez nas jasnych tkanin w oknach inwestorzy zdecydowali się na drewniane żaluzje w kolorze białym.

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli wam pokazać efekty metamorfozy tego mieszkania nie tylko na wizualizacjach.

POWIERZCHNIA:

60 m.kw.

ZAKRES PRAC:

projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem, realizacja projektu

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2019/2020

REALIZACJA:

2020

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem: Anna Olga Chmielewska, Mateusz Jendrczak
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Wizualizacje, opracowanie rysunkowe: Mateusz Jendrczak
Moodboardy: Jola Skóra

PRZED

WIZUALIZACJE

Nasza propozycja aranżacji tej przestrzeni przedstawiona na

WIZUALIZACJACH

WIZUALIZACJE: Mateusz Jendrczak