REWITALIZACJA MIESZKANIA W STAREJ KAMIENICY

Nadmorski apartament w Oliwie
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA
O PROJEKCIE:

Trochę na uboczu, nieopodal starego drewnianego dworca kolejowego znajduje się kilkanaście drewnianych kamienic z początku XX wieku. Ocienione starymi kasztanowcami są wspomnieniem przedwojennego nadmorskiego kurortu. To właśnie tu, u swojej babci Piotr spędzał wakacje. Po latach zamarzył, aby apartament przy Dworcowej stał się wakacyjnym azylem dla jego rodziny. Remont trwał prawie dwa lata. Piotrowi zależało na zachowaniu przedwojennego charakteru mieszkania, jego żonie Wioletcie na wprowadzeniu nowoczesności, wygodnych rozwiązań i odrobiny skandynawskiego klimatu. Nas poprosili o pomoc w urządzeniu wnętrz i wprowadzeniu estetycznej równowagi.

Układ pomieszczeń prawie się nie zmienił. Zachowałyśmy amfiladowe rozmieszczenie pokoi i długi korytarz oddzielający kuchnię i łazienkę od sypialni i salonu. Nie udało się niestety uratować oryginalnej stolarki drzwiowej oraz sztukaterii. Na podłodze w pokojach ułożyliśmy dębowy parkiet w jodełkę zachowując przedwojenny charakter. W holu, kuchni i łazience pojawiły się współczesne płytki. Specjalnie do tego wnętrza zaprojektowałyśmy stolarkę drzwiową, a także niektóre meble w tym okrągły stół do jadalni.

W większości pomieszczeń dominuje biel ścian i mebli. To najlepsze tło dla kolekcji prac współczesnych, polskich twórców malarstwa i grafiki. Jako pierwsze na ścianach pojawiły się prace Leny Szczesnej.

POWIERZCHNIA:

110 m.kw.

ZAKRES PRAC:

projekt wnętrz, nadzór autorski nad realizacją projektu, fotografia wnętrz, stylizacja

INWESTOR:

Inwestor prywatny – rodzina 2+3

DATA PROJEKTU:

2015

REALIZACJA:

2015/2016

PROJEKT:

Koncepcja wnętrza, architektura wnętrz: Anna Olga Chmielewska
Opracowanie rysunkowe: Sabina Pełka

FOTOGRAFIA WNĘTRZ:

Zdjęcia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska

PUBLIKACJA:

Elle Decoration 4/2018

Obejrzyj wnętrze tego apartamentu utrwalone podczas

SESJI ZDJĘCIOWEJ

ZDJĘCIA: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska