— RENTOWNA RENOWACJA —
Miejski powrót do natury
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA / HOME STAGING

MIEJSKI POWRÓT DO NATURY

Ten apartament na warszawskiej Woli miał niezwykły potencjał jednak właściciele przez wiele lat od zakupu nie zdecydowali się na kompleksowe wykończenie wnętrza nieruchomości, bo przestrzeń wydawała się im trudna do zaaranżowania oraz nieforemna.

Po konsultacjach z współpracującą z nami agencją nieruchomości zdecydowaliśmy o przygotowaniu apartamentu jako nieruchomości przeznaczonej pod wynajem długoterminowy. Kolejnym krokiem było określenie przez nas zakresu i kosztu prac remontowych.

Pierwotnie mieszkanie było dwupoziomowe zdecydowaliśmy więc o usunięciu łączących oba piętra schodów i zalaniu otworu w stropie. Dzięki temu zabiegowi na wstępie zyskaliśmy dwie nieruchomości zamiast jednej.

W pierwszym etapie zostało wykończone mieszkanie dolne, którego projekt znajdziecie pod tym adresem: https://jamkolektyw.com/portfolio/troche-afryki-w-warszawie/ Ten apartament znalazł najemcę już w dwa tygodnie po zakończeniu przez nas prac remontowych i home stagingu!

W drugim etapie zajęliśmy się mieszkaniem na poddaszu. Najważniejszymi założeniami tego projektu było uporządkowanie dość nietypowej w kształcie przestrzeni, podkreślenie pięknego, naturalnego światła budującego klimat wnętrza oraz zaaranżowanie i wykorzystanie prawie sześciu metrów wysokości części dziennej nad salonem.

Początkowo osiemdziesięciometrowe mieszkanie składało się z pokoju dziennego, sypialni z garderobą, oddzielnej kuchni, pomieszczenia gospodarczego oraz tarasu. Bez ingerencji w układ ścian działowych zaproponowaliśmy zmianę funkcji mieszkania. Zamiast kuchni powstał gabinet, pomieszczenie gospodarcze stało się łazienką gościnną, natomiast kuchnia w formie aneksu wraz z jadalnią znalazły miejsce w otwartej strefie dziennej.

Główną rewolucją projektową było dodanie ponad dwudziestometrowej antresoli nad otwartą częścią dzienną. Dzięki niej bardzo wysokie pomieszczenie nabrało odpowiednich proporcji, a mieszkanie zyskało dodatkową przestrzeń, która na codzień jest biblioteką, a czasem sypialnią gościnną.

Antresola stworzyła też dodatkową perspektywę na część dzienną salonu i nadała właściwe proporcje całemu wnętrzu.

Budowa antresoli i schodów wymusiła industrialne rozwiązania, ponieważ wszystkie elementy nośne wykonane są z profili stalowych. Aby zachować lekkość konstrukcji i nie zwiększać masywności stropu widoczne elementy belek i mocowań zostały pomalowane na biało. W tym kolorze są też ściany, sufity oraz fronty szaf i drzwi wewnętrzne.

Dzięki naturalnej palecie barw materiałów wykończeniowych mieszkanie sprawia wrażenie bardzo przestronnego i otwartego.

O indywidualnym charakterze i stylu wnętrza decydują starannie dobrane dodatki nawiązujące do pasji właścicieli kolekcjonujących etniczną sztukę meksykańską i afrykańską.

Nadanie wyrazistego stylu wnętrzu, stylizacja oraz realizacja przez nas sesji zdjęciowej sprawiły, że to mieszkanie tak jak poprzednia inwestycja zyskało najemców w ciągu dwóch tygodni od publikacji oferty.

POWIERZCHNIA:

100 m.kw.

ZAKRES PRAC:

Projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem, realizacja projektu, fotografia wnętrz, stylizacja

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2018

REALIZACJA:

2018

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz, kompleksowy nadzór nad projektem: Anna Olga Chmielewska
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Wizualizacje, opracowanie rysunkowe: Maria Trojnara, Joanna Stawiak
Moodboardy: Jola Skóra

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska
Asystentka stylistki: Małgorzata Moritz

PUBLIKACJA:

Cztery Kąty 2-3/2019

PRZED

PO

Nasza propozycja mebli oraz dodatków dopasowanych do przestrzeni tego mieszkania przedstawiona na

WIZUALIZACJACH

WIZUALIZACJE: Joanna Stawiak, Maria Trojnara

Rentowna Renowacja autorstwa JAM KOLEKTYW jest zakończona

ARANŻACYJNĄ SESJĄ ZDJĘCIOWĄ

ZDJĘCIA: Jola Skóra
STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska
ASYSTENTKA STYLISTKI: Małgorzata Moritz