— KOMPLEKSOWE URZĄDZENIE WNĘTRZA —
DOM W STAREJ MLECZARNI
HOME STAGING / PROJEKTY MEBLI / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA
DOM W STAREJ MLECZARNI
Skandynawski i trochę rustykalny, pełen dobrego wzornictwa i naturalnych tkanin – dom w dawnej mleczarni uwodzi przytulnością i spokojem.

Pniewo to niewielka wioska na zachodzie Polski znana przede wszystkim z Międzyrzeckiego Rejonu Uzbrojonego, czyli labiryntu tuneli z dworcami kolejowymi i halami, zbudowanymi przez Niemców w latach 30. kilkadziesiąt metrów pod ziemią. Gdy po wojnie tereny te przeszły w polskie ręce, tuż nad nimi inżynierowie zbudowali PGR na wzór poniemieckich folwarków. Odtworzyli kształt budynków i podobnie je rozmieścili.

Urządzone przez nas wnętrze znajduje się w budynku dawnej mleczarni. Na parterze mieszczą się jadalnia z kuchnią i spiżarnią oraz łazienka. Drewniane schody usytuowane w dobudowanej części domu prowadzą do przestronnej części dziennej połączonej z sypialnią. Na piętrze znajduje się także malutka toaleta.

W tym projekcie zależało nam na stworzeniu naturalnego wnętrza, sprzyjającego relaksowi, dopasowanego do potrzeb właścicieli. Wybrałyśmy naturalne materiały w kolorach ziemi, drewniane meble z niewielkich manufaktur oraz gliniane i ceramiczne dodatki.

Wyeksponowałyśmy starą więźbę dachową, na której do dziś widać ślady po zawieszanych maszynach. W całym domu pojawiły się szlachetne tkaniny, przede wszystkim len. Z tego o grubszym splocie uszyte zostały zasłony, z lżejszej z dekoracyjnym wzorem – rolety, a z lnu z dodatkiem bawełny i sizalu duńska manufaktura Linie Design utkała dywany specjalnie do tego wnętrza.

Stojący przy łóżku, zaprojektowany przez nas parawan z motywem krów został wykonany z lnu marki Güell Lamadrid. Ten dekoracyjny element nadaje intymności niewielkiej sypialni zaaranżowanej w części poddasza oddzielając ją, gdy zaistnieje taka potrzeba, od części salonu. Kiedy zobaczyłyśmy wzór materiału z błękitnymi krowami, od razu wiedziałyśmy, że wykorzystamy go w tym wnętrzu. Motyw krów pojawia się także na porcelanowych talerzykach z Belgii, Holandii, Anglii i Niemiec umieszczonych na ścianie w jadalni.

Na potrzeby tej realizacji zaprojektowałyśmy zabudowy stolarskie na poddaszu, garderobę, kuchnię i spiżarnię oraz część mebli. Duża część mebli, dodatków i dekoracji wybranych przez nas do wnętrza domu w starej mleczarni pochodzi z niewielkich manufaktur.

POWIERZCHNIA:

około 160 m.kw.

ZAKRES PRAC:

aranżacja wnętrz, kompleksowy home staging, nadzór nad realizacją projektu, stylizacja wnętrza

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2020-2021

REALIZACJA:

2020-2021

PROJEKT:

Kompleksowy home staging: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Koncepcja wnętrza: Jola Skóra, Anna Olga Chmielewska
Opracowanie rysunkowe: Agnieszka Warnowska
Moodboardy: Jola Skóra
Nadzór nad realizacją projektu: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska, Jola Skóra

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska

PUBLIKACJA:

Weranda 1/2022

Zobacz jak powstał projekt tego wnętrza od moodboardu do

realizacji

MOODBOARD I ZDJĘCIE: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska

PRZED

PO

Nasza propozycja mebli oraz dodatków dopasowanych do tej przestrzeni przedstawiona na

moodboardach

MOODBOARDY: Jola Skóra

Obejrzyj wnętrze tego domu utrwalone podczas

sesji zdjęciowej

ZDJĘCIA: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska