— KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA —
DYSKRETNIE I EKLEKTYCZNIE
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / NADZÓR NAD REALIZACJĄ PROJEKTU / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA

APARTAMENT PRZY WARSZAWSKICH ŁAZIENKACH

Apartament znajdujący się w odrestaurowanej i rozbudowanej, przedwojennej kamienicy przeszedł liczne przebudowy. Pomimo ponad stu metrów powierzchni jego mało funkcjonalny układ zupełnie nie odpowiadał potrzebom nowych właścicieli.

Marzeniem inwestorów było uzyskanie wnętrza przestronnego, klasycznego i eleganckiego ze strefą dzienną oddzieloną od części prywatnej. Aby osiągnąć wymarzony efekt konieczna była całkowita przebudowa i stworzenie nowego układu pomieszczeń.

Przestronny hol prowadzi teraz do otwartej części dziennej, w której oprócz strefy wypoczynkowej znalazła się jadalnia oraz aneks kuchenny. Przestrzeń łączącą w sobie kilka funkcji spajają utrzymane w klasycznej stylistyce, ukryte w linii ścian szafy i biblioteka. Ich kasetonowe podziały płynnie przechodzą w układ sztukaterii ściennych. Zabudowy stolarskie oraz drzwi wewnętrzne zostały wykonane z zachowaniem widocznej struktury drewna z dbałością o każdy detal łącznie z metalowymi okuciami.

Kuchnia łączy klasyczną formę ze współczesnymi, nowoczesnymi sprzętami, które w większości zostały ukryte w zabudowie. Nowy układ pomieszczeń sprawił, że kuchnia jest prawie niewidoczna z salonu. Główną dekorację tej części wnętrza stanowią wyspa i blat kuchenny wykonane z wielkoformatowego gresu. Tłem dla kamiennej wyspy i stołu jest długa ściana z kasetonowym rytmem podziałów z akwarelami autorstwa polskiej artystki.

Z salonu do części prywatnej prowadzą dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi. Za nimi znajduje się długi hol z otwartą garderobą po lewej stronie i dwoma sypialniami. Sypialnię właścicieli dzieli na dwie części wykonana na wymiar biblioteka. Dzięki temu oprócz strefy z komfortowym, dużym łóżkiem znalazł się tutaj także mały, zaciszny gabinet – miejsce do pracy i spokojnej lektury.

Druga sypialnia jest pokojem gościnnym. Kolor szary ustąpił w niej miejsca stonowanemu błękitowi. Także w tym pomieszczeniu zachowałyśmy monochromatyczne zestawienie barw dobierając tkaniny dekoracyjne i tapicerkę w kolorze ścian.

Ta realizacja jest naszym kolejnym projektem, w którym ważną rolę odgrywa sztuka. Zadbałyśmy nie tylko o odpowiednią prezentację i oprawę prac z kolekcji właścicieli, ale też zaproponowałyśmy obrazy, grafiki i obiekty przestrzenne autorstwa polskich artystów, które dopełniły przestrzeń tego apartamentu.

 

POWIERZCHNIA:

140 m.kw.

ZAKRES PRAC:

projekt wnętrz, kompleksowy nadzór nad realizacją projektu

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2018-2019

REALIZACJA:

2019-2020

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Wizualizacje, opracowanie rysunkowe: Agnieszka Warnowska
Moodboardy: Jola Skóra
Kompleksowy nadzór nad projektem: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska
Asystentka stylistki: Małgorzata Moritz

PUBLIKACJA:

Elle Decoration 6/2021

Zobacz jak powstał projekt tego wnętrza od stanu surowego przez wizualizację do

REALIZACJI

ZDJĘCIA: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska / ASYSTENTKA STYLISTKI: Małgorzata Moritz
WIZUALIZACJA: Agnieszka Warnowska

WIZUALIZACJA

ZDJĘCIE REALIZACJI

Obejrzyj wnętrze tego apartamentu utrwalone podczas

SESJI ZDJĘCIOWEJ

ZDJĘCIA: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska / ASYSTENTKA STYLISTKI: Małgorzata Moritz