— KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA —
MIESZKANIE NA WYNAJEM W STAREJ KAMIENICY
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / HOME STAGING  / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA
MIESZKANIE W KAMIENICY PEŁNE SEKRETÓW
Jasne, przestronne i dobrze przemyślane. To określenia idealnie opisujące mieszkanie przeznaczone na wynajem w warszawskiej kamienicy z lat 50-tych, które przeszło generalną metamorfozę. Przestrzeń jest utrzymana w łagodnych, stonowanych kolorach, a duża ilość słonecznego światła sprawia, że mieszkanie wygląda na znacznie większe.

Mieszkanie o powierzchni 45 m.kw., wyposażone w sprzęty z lat 80-tych wymagało generalnego remontu, aby zapewnić poczucie komfortu przyszłym najemcom.

Zaproponowałyśmy Inwestorce dwa rozwiązania: pierwsze polegające na odświeżeniu wnętrza mieszkania przy zachowaniu dawnego układu ścian, a drugie obejmujące kompleksową metamorfozę i zmianę układu pomieszczeń. Właścicielka zdecydowała się na remont generalny.

Dzięki przebudowie obejmującej wyburzenie oraz przeniesienie niektórych ścian działowych wydobyłyśmy potencjał mieszkania stwarzając zdecydowanie lepiej rozplanowaną przestrzeń. Maksymalnie wykorzystałyśmy metraż przystosowując pomieszczenia do ich funkcji.

W wyniku przeprowadzonych prac remontowych z dwóch pomieszczeń powstały trzy: wspólna część dzienna z kuchnią, jadalnią oraz strefą wypoczynkową oraz dwa pokoje.

Dzięki tym zabiegom nieruchomość może być wynajmowana zarówno na cele mieszkalne jak też komfortowe, kameralne gabinety czy przestrzeń co-workingową.

Wnętrze zostało utrzymane w jasnej, neutralnej palecie barw sprzyjającej wyciszeniu.

W dodatkach oraz meblach konsekwentnie pojawiają się odcienie brązu, beżu i oliwkowej zieleni. W mieszkaniu znalazły się tylko niezbędne, starannie dobrane elementy wyposażenia, dzięki czemu ta niewielka przestrzeń wydaje się bardziej przestronna.

Uratowałyśmy i odświeżyłyśmy stary, dębowy parkiet, a w części dziennej, holu oraz toalecie zaprojektowałyśmy posadzkę z mikrocementu.

Pomieszczeniem, które przeszło największą metamorfozę jest łazienka. Teraz dominują w niej biel, szarość oraz czerń, a całość utrzymana jest w minimalistycznym stylu. Zmieściłyśmy w niej wszystkie niezbędne sprzęty: elegancką toaletę, dużą umywalkę oraz wygodny prysznic. Dobierając meble i sprzęty do wnętrz nieruchomości przeznaczonych na wynajem, poddawanych intensywnej eksploatacji zawsze zwracamy uwagę na trwałość oraz materiały, z których zostały wykonane.

Ze względu na niewielką kubaturę w łazience zrezygnowałyśmy z pralki, która została umieszczona w zabudowie meblowej w holu. Zabieg ten pozwolił zaoszczędzić cenne miejsca w łazience oraz stworzyć wygodną przestrzeń na pralnię.

POWIERZCHNIA:

45 m.kw.

ZAKRES PRAC:

projekt wnętrz, nadzór nad realizacją projektu, home staging, fotografia wnętrz, stylizacja

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2021

REALIZACJA:

2021

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz, kompleksowy nadzór nad realizacją projekty: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Opracowanie rysunkowe: Agnieszka Warnowska
Moodboardy: Jola Skóra

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska

PRZED

PO

Obejrzyj metamorfozę tego mieszkania utrwaloną na

sesji zdjęciowej

ZDJĘCIA: Jola Skóra / STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska