— KOMPLEKSOWY PROJEKT ARCHITEKTURA + ARCHITEKTURA WNĘTRZ —
PUNKT MAZURY – RELAKS W ZGODZIE Z NATURĄ
ARCHITEKTURA / ARCHITEKTURA WNĘTRZ
PUNKT MAZURY

Kasia i Kamil przyjechali do pracowni JAM KOLEKTYW z głowami pełnymi marzeń. Podczas pierwszych konsultacji chcieli dowiedzieć się jak naszym zdaniem powinno wyglądać nowoczesne, klimatyczne siedlisko. Szybko okazało się, że myślimy podobnie i tak zaczęła się trwająca równo rok wspólna praca nad projektem idealnego miejsca do wypoczynku na Mazurach.

Do współpracy zaprosiłyśmy Michała Kozieja, współtwórcę pracowni Koziej Architekci, który przygotował projekty architektoniczny, budowlany oraz konstrukcyjny budynków.

Na działce opadającej łagodnie ku brzegowi jeziora zaprojektowaliśmy dwa budynki –  mniejszy dom zakładający komfortową przestrzeń dla czterech do sześciu osób i większy z miejscem noclegowym dla kolejnych dziesięciu.

Prosta w formie architektura jest maksymalnie otwarta na pobliskie jezioro i nawiązuje formą do prostych mazurskich stodół z dwuspadowymi dachami. Zaproponowaliśmy bryłę, której kształt dobrze wpisuje się w naturalny krajobraz.

Zaprojektowane przez nas wnętrza są nowoczesne i minimalistyczne, utrzymane w klimacie „modern rustic”. Do ich urządzenia zasugerowaliśmy naturalne materiały – drewno, sklejkę, stal, neutralne barwy oraz przedmioty wykonane przez rzemieślników – ceramikę, tkaniny, rękodzieło. Na prośbę inwestorów każda z sypialni w większym domu została wyróżniona odrębnym akcentem kolorystycznym obecnym w akcesoriach i dodatkach.

Z założenia Punkt Mazury ma być miejscem przyjaznym amatorom wypoczynku na dwóch kółkach. Okoliczne tereny przecinają liczne trasy rowerowe, więc właściciele mają nadzieję, że pensjonat stanie się wspaniałą bazą wypadową. Aby podkreślić klimat miejsca w każdym z pomieszczeń pojawiają się dekoracje nawiązujące do kolarstwa oraz przedmioty wykonane z części rowerowych.

Otwarty parter dużego budynku to miejsce spotkań gości, w którym można wspólnie gotować, zjeść posiłek i odpocząć.

Dla osób poszukujących prywatnej przestrzeni powstał niezależny, mniejszy domek. Otwarty parter mieści salon, jadalnię, aneks kuchenny i łazienkę. Na poddaszu mieszczą się dwie sypialnie – otwarta, na antresoli oraz druga zamknięta za wykonaną ze sklejki ścianą.

POWIERZCHNIA:

240 m.kw. większy dom
80 m.kw. mniejszy dom

ZAKRES PRAC:

architektura, projekt wnętrz

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2018

REALIZACJA:

2018-2019

PROJEKT:

Koncepcja architektury: Michał Koziej, Anna Olga Chmielewska
Projekt architektoniczny: Michał Koziej
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Projekt architektury wnętrz: Anna Olga Chmielewska
Wizualizacje wnętrz, opracowanie rysunkowe: Agnieszka Warnowska
Moodboardy: Jola Skóra
Wizualizacje architektury: Paweł Krymarys
Opracowanie rysunkowe: Małgorzata Moritz

Bryłę obu domów zaprezentowaliśmy na

WIZUALIZACJACH

Moodboardy z propozycją mebli oraz dodatków dopasowanych do wnętrz większego domu, czyli

DOMU A

Projekt wnętrz większego domu

WIZUALIZACJE

Moodboardy z propozycją mebli oraz dodatków dopasowanych do wnętrz mniejszego domu, czyli

DOMU B

Projekt wnętrz mniejszego domu

WIZUALIZACJE

Moodboardy dla obu domów z propozycją mebli oraz dodatków do

ŁAZIENEK

Projekt łazienek w obu domach

WIZUALIZACJE