— KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZA —
Świdermajer z nowoczesną duszą
ARCHITEKTURA WNĘTRZ

Świdermajer z nowoczesną duszą

Do podwarszawskiego Józefowa mało kto jeździ dziś na wakacje. Miejscowość pachnąca sosnowym lasem jest teraz miejscem, w którym powstają rezydencje nawiązujące klimatem do przedwojennych, drewnianych letnisk.

Z projektem takiego właśnie domu zgłosili się do nas Klienci, których marzeniem było wpisanie bryły budynku w charakter lokalnej zabudowy. Wnętrza domu chcieli jednak urządzić minimalistycznie i naturalnie.

Prace rozpoczęliśmy od zastanowienia się, które z elementów zewnętrznej bryły budynku oraz wnętrza rezydencji możemy uprościć i zmienić, aby dom nabrał bardziej nowoczesnego stylu.

Zaproponowaliśmy minimalistyczne okna z mniejszą, w stosunku do pierwotnego założenia, ilością szprosów oraz kolorystykę w odcieniach jasnych i ciemnych szarości. Naszą koncepcję zmian zaakceptował autor architektury bryły budynku, architekt Marek Przepiórka.

Rezydencja położona w sosnowym lesie o każdej porze roku wypełniona jest światłem. Dialog wnętrza z zewnętrzem i tradycji z nowoczesnością obecny jest tu w każdym pomieszczeniu.

W minimalistycznej przestrzeni pełnej naturalnego światła dominują naturalne materiały: turecki wapień Tundra oraz dębowe, jasne deski na podłogach. Miękkości i ciepła dodają delikatne, lniane zasłony.

Ukryte szafy i zabudowy stolarskie są tłem dla wyrafinowanych mebli wolnostojących.  Właścicielka domu wiele lat spędziła w Hiszpanii dlatego dobierając wyposażenie sięgaliśmy po produkty znanych, hiszpańskich marek takich jak: Viccarbe, Treku, Joquer, Parachilna czy Santa & Cole.

Ważnym elementem w budowaniu klimatu każdego urządzanego przez nas domu jest sztuka. Także do tego wnętrza przygotowaliśmy referencje zawierające obrazy, grafiki oraz obiekty artystyczne, które naszym zdaniem najlepiej korespondują zarówno z architekturą wnętrz, jak też potrzebami estetycznymi właścicieli.

POWIERZCHNIA:

300 m.kw.

ZAKRES PRAC:

projekt wnętrz, dobór kolorystyki elewacji, nadzór autorski

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2020/2022

REALIZACJA:

2021/2022

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz, nadzór autorski nad projektem: Anna Olga Chmielewska, Mateusz Jendrczak
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Wizualizacje, opracowanie rysunkowe: Mateusz Jendrczak
Moodboardy: Anna Olga Chmielewska

Nasza propozycja aranżacji tej przestrzeni przedstawiona na

WIZUALIZACJACH

WIZUALIZACJE: Mateusz Jendrczak