— RENTOWNA RENOWACJA, ARANŻACYJNA SESJA ZDJĘCIOWA —
Nowe studio JAM KOLEKTYW
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA

NOWE STUDIO JAM KOLEKTYW W WARSZAWSKIM MDM’IE

Zależało nam, aby przestrzeń studio stanowiła inspirację dla odwiedzających osób. Pokazujemy tutaj nowe rozwiązania i prezentujemy marki, których produkty oraz podejście do projektowania są nam bliskie. W naszych realizacjach chętnie korzystamy z wzornictwa vintage oraz mebli i dodatków wykonywanych przez rzemieślników. Takie elementy znalazły się także w pracowni na Marszałkowskiej. Naszym założeniem było wydobycie potencjału tego miejsca bez ingerowania w architekturę, zachowanie oryginalnych detali oraz układu sprzętów łazienkowych i kuchennych.

MDM, czyli Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa powstała w Śródmieściu Warszawy w latach 1950-1952 według projektu zespołu architektów pod kierunkiem Józefa Sigalina i Stanisława Jankowskiego. Charakterystyczne zabudowania należące do tego kompleksu ciągną się od ulicy Wilczej aż do Placu Unii Lubelskiej. W 2015 roku MDM został wpisany do rejestru zabytków, a charakterystyczne zdobienia oraz elewacja wielu budynków tego kompleksu zostały poddane konserwacji. Dla nas ta część Warszawy ma szczególne, sentymentalne znaczenie, dlatego cieszymy się, że nowa przestrzeń JAM KOLEKTYW znajduje się w tej lokalizacji.

Z okien studio od strony wschodniej rozciąga się widok na ulicę Marszałkowską, od zachodu natomiast widać zaciszne podwórko. Dzięki takiemu usytuowaniu naturalne światło tworzy we wnętrzu wyjątkowy nastrój. Amfiladowy układ pokoi buduje wieloplanowość wnętrza.

Na prace remontowe nie miałyśmy wiele czasu, więc powierzyłyśmy je zaufanej firmie. Instalację elektryczną poprowadziłyśmy natynkowo. W oknach dodałyśmy lniane zasłony, a w pokoju projektowym zaciemniające rolety w kolorze białym. W pokojach udało się uratować stary, bukowy parkiet, który odkryłyśmy pod warstwą wykładziny. Oryginalne zostały także drewniane drzwi wewnętrzne oraz ościeżnice.

Więcej o tym projekcie przeczytacie na naszym blogu POD TYM LINKIEM

POWIERZCHNIA:

60 m.kw.

ZAKRES PRAC:

Projekt wnętrz – rentowna renowacja, kompleksowy nadzór nad projektem, fotografia wnętrz, stylizacja

INWESTOR:

JAM KOLEKTYW

DATA PROJEKTU:

2020-2021

REALIZACJA:

2021

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz: Anna Olga Chmielewska
Koncepcja projektu wnętrz, moodboardy: Jola Skóra

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra

PRZED

PO

Obejrzyj wnętrze naszej pracowni utrwalone podczas

ARANŻACYJNEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ

ZDJĘCIA: Jola Skóra
STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska