— KOMPLEKSOWY PROJEKT WNĘTRZ, ARANŻACYJNA SESJA ZDJĘCIOWA —
‘t Hemeltje znaczy w niebie
ARCHITEKTURA WNĘTRZ / FOTOGRAFIA / STYLIZACJA

‘T HEMELTJE ZNACZY W NIEBIE

Niewielkie siedlisko w niderlandzkiej prowincji Zeeland ze wszystkich stron otoczone jest niebem, które codziennie maluje wietrzne pejzaże.

Dom na farmie z końca dziewiętnastego wieku, który należy do większego kompleksu zabudowań był w rodzinie od dziesiątków lat. Zależało nam, aby dom po renowacji wpisywał się w klimat wnętrz niderlandzkich, zachował charakterystyczne elementy farmy Zeeland, ale miał też polskie akcenty. Kluczowe było także, aby pomimo swojego metrażu i położenia był świetlisty i przestronny.

Bryłę zewnętrzną budynku i przybudówki pozostawiliśmy bez zmian. Stara cegła na elewacji oraz dachówka zostały wypiaskowane i uzupełnione przez lokalnych rzemieślników. Stolarka okienna wymagała całkowitej wymiany natomiast zachowaliśmy charakterystyczne podziały i kolory okien oraz drzwi zewnętrznych.

Zależało nam na zachowaniu oryginalnych, starych detali we wnętrzu w tym kamiennej podłogi, dlatego układ pomieszczeń pozostał praktycznie bez zmian. Na parterze największą rewolucją było wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią i jadalnią dzięki czemu powstała wygodna przestrzeń dla sześcioosobowej rodziny i jej gości. Gruntownej przebudowie została poddana przybudówka, w której obecnie znajdują się dwie łazienki, pralnia i niewielki schowek.

Na 160 metrach kwadratowych powierzchni udało nam się zorganizować cztery sypialnie, trzy łazienki, pokój dzienny oraz przestronną kuchnię z jadalnią.

Wyposażając wnętrza sięgałyśmy po produkty marek holenderskich znanych w Polsce, ale przy okazji poszukiwań odkryłyśmy wiele wspaniałych miejsc, z którymi współpracujemy przy kolejnych projektach. Znaczna część mebli użytych w projekcie pochodzi jednak z polskich fabryk i od polskich rzemieślników.

POWIERZCHNIA:

160 m.kw.

ZAKRES PRAC:

Projekt wnętrz, nadzór autorski nad projektem, fotografia wnętrz, stylizacja

INWESTOR:

Inwestor prywatny

DATA PROJEKTU:

2019

REALIZACJA:

2019-2020

PROJEKT:

Projekt architektury wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Mateusz Jendrczak
Koncepcja projektu wnętrz: Anna Olga Chmielewska, Jola Skóra
Opracowanie rysunkowe: Mateusz Jendrczak

SESJA ZDJĘCIOWA:

Fotografia: Jola Skóra
Stylizacja: Anna Olga Chmielewska

PUBLIKACJA:

Elle Decoration 2/2021

PRZED

PO

Obejrzyj wnętrze tego domu utrwalone podczas

ARANŻACYJNEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ

ZDJĘCIA: Jola Skóra
STYLIZACJA: Anna Olga Chmielewska